tel. 58/682-57-50
kom. 602-806-144
  • Muzeum Piłki Nożnej w Nowej Wsi Przywidzkiej

Muzeum Piłki Nożnej i Galeria Sztuki o tematyce piłkarskiej

W kwietniu 2004 roku otworzyliśmy w Nowej Wsi Przywidzkiej Muzeum Piłki Nożnej.

Ilustruje ono w pewien wycinkowy sposób historię piłki nożnej na świecie i w Polsce.

Muzeum zgromadziło i wciąż gromadzi oryginalne eksponaty, często bardzo unikalne.

Od początku wspierają nas prywatni ofiarodawcy, bez których nasze zbiory byłyby  uboższe. O takich ludziach będziemy pisać na naszych stronach internetowych i na facebooku. Jednocześnie zachęcamy innych do przekazywania nam piłkarskich pamiątek. Nazwisko ofiarodawcy po wsze czasy widnieć będzie przy podarowanym eksponacie. Muzeum prowadzi prace konserwatorski i naukowe, stosownie do naszych możliwości. Przygotowujemy też własne publikacje, a innym autorom - na ich prośbę - udostępniamy nasze zbiory, widoczne już w niejednym opracowaniu.