tel. 58/682-57-50
  • Muzeum Piłki Nożnej w Nowej Wsi Przywidzkiej

Obozy Sportowe dla dzieci

Czy macie coś dla nas ?

W niejednym domu znajdują się ciekawe pamiątki związane z piłką nożną. Widzieli je już wszyscy znajomi i często trafiają do szafy, na strych lub do piwnicy. A jeśli nawet jeszcze zdobią pokój to proszę się zastanowić czy może nasze muzeum nie byłoby dla nich lepszym miejscem. Nazwisko ofiarodawcy po wsze czasy figurować będzie przy wystawionym eksponacie, a ponad to otrzyma on pięknie wydrukowane podziękowanie.

Żaden z podarowanych przedmiotów nigdy nie zostanie odsprzedany lub wymieniony na inny bez pisemnej zgody ofiarodawcy. W niektórych sytuacjach za wyjątkowo ciekawe przedmioty czy dzieła sztuki związane z piłką nożną jesteśmy gotowi zapłacić. Autentyczność wszystkich przedmiotów musi być wiarygodna. Nasze muzeum w dużej mierze rozwija się tak znakomicie dzięki Państwa hojności.

Od jesieni 2015 r. prezentować będziemy sylwetki ofiarodawców na naszej stronie.

Adam Adamus –piłkarz i trener I klasy, najlepszy trener jakiego miał klub Bałtyk Gdynia.Żeby nie powielać znanych treści chciałem w tym miejscu umieścić link do Wikipedii z hasłem Adam Adamus.Niestety ten Adam nie ma tam swojego hasła co poddaję pod rozwagę kronikarzom,

podaje więc link do strony Legii Warszawa:https://www.legia.net/historia/index.php?s=zawodnik&id=4

oraz link do bardzo ciekawej strony na której Adamus zamieścił kilka swoich wspomnień:

To postać dla muzeum właściwie najważniejsza. Od podarowanych przez niego zdjęć  z tournee po Egipciew 1975 r. Legii Warszawa zaczęło się w 2004 r. nasze Muzeum Piłki Nożnej.Później dostaliśmy kolejne unikalne zdjęcia i pamiątki z okresu gry w Legii Warszawa ,a także w innych klubach. To dzięki jego podarunkom powstała prawdopodobnie jedyna sala z pamiątkami Bałtyku Gdynia. Później otrzymaliśmy wszystkie jego piłkarskie trofea , bo uznał że jest to właściwe dla nich miejsce i tu zobaczą je tysiące młodych ludzi ,którzy nasze muzeum zwiedzają. Adam namawia też innych ludzi piłki by w kwestii pamiątek poszli jego drogą. Między innymi dzięki temu muzeum tak wspaniale się rozwineło i wciąż rozwija. Dziękujemy Adam !!

Jacek Przybylski – działacz sprtowy.Przekazał nam unikalną kolekcję proporczyków swojego ukochanego Widzewa Łódź, którą zebrał pracując jako bardzo młody człowiek przy organizacji meczów pucharowych z czasów kiedy Widzew liczył się w Europie.Zainicjował tym samym powstanie kącika Widzewa w naszym muzeum w którym znajduje się dziś wiele unikalnych pamiątek. Podarował też kilka koszulek w tym niepowtarzalną Janusza Możejki. Od niego też mamy oryginalne pamiątki z Mistrzostw Świata 2002 .Jego nazwisko jest więc w wielu miejscach naszej ekspozycji.

Janusz Żurawski – fotograf, działacz sportowy. Od niego mamy piękne zdjęcia młodych piłkarzy Bałtyku Gdynia rocznika 1989 , który na Wybrzeżu święcił triumfy w swojej kategorii wiekowej. Podarował też kolekcję piłkarskich pocztówek z lat siedemdziesiątych oraz pamiątki ze słynnego meczu Górnik Zabrze – AS Roma. To od niego dostaliśmy wiślacką koszulkę Macieja (nomen omen) Żurawskiego, ale to temat na dłuższe opowiadanie...